Ile kosztuje zaprojektowanie okładki do książki?

Od: Anna z Poznania
Jestem na ukończeniu mojej pierwszej książki, i chaiłabym zlecić komuś zaprojektowanie wyjątkowej okładki. Czy możecie mi pomóc w tej kwestii?
Odpowiedz na pytanie
Powiadom o nowej odpowiedziavatar

Odpowiedź eksperta

Od: Adam Krauza
+9
osób uznało odpowiedź
za pomocną

Okładka książki potrafi być dziełem sztuki. Jeśli zaś nie musi, zawsze aktualne pozostają podstawowe wymagania co do takiego projektu: czytelność, dopasowanie do treści oraz zdolność do zwrócenia uwagi. Każdego, kto nie do końca wyobraża sobie, jak różne i fascynujące mogą być okładki książek, zapraszamy na zachwycającą stronę http://bookcoverarchive.com/, gdzie można zobaczyć tysiące wspaniałych projektów.

Książki, tak jak produkty w supermarkecie, walczą o klientów w bezpośrednim otoczeniu dziesiątek rywali. Czasami, parę centymetrów grzbietu musi wystarczyć za całą jej promocję. Trudno się więc dziwić, że budżety takich projektów są bardzo różne.

Koszt opracowania unikalnej ilustracji w stylu fantasy może być porównywalna do zamówienia obrazu (bo tym właściwie jest). Złożenie kilku linii tekstu na prostym tle to zadanie zbliżone do opracowania estetycznej ulotki.

Książka składa się nie tylko z okładki; odpowiedniej uwagi może wymagać np. wyklejka, strony tytułowe itp. Warto więc już na początku ustalić, jakie dokładnie prace ma wykonać twórca.

Podobne tematy
Podobne pytania
Kategorie
Na górę
Która społeczność wydaje Ci się lepsza?
Zagłosuj, klikając jedną z poniższych opcji.

Pytania&Odpowiedzi
Przydatne reguły

Jak zgłaszać pytanie?
Każdego tygodnia wybierzemy kilka pytań, do których przygotujemy odpowiedzi. Zgłaszając pytanie, pamiętaj o umieszczeniu aktualnego adresu mail oraz numeru telefonu. Jeśli nie życzyłbyś sobie ich ujawniania, prosimy o odpowiednią adnotację (i podanie pseudonimu).

Staramy się, by nasze odpowiedzi mogły występować jako wyczerpujące i wiarygodne źródło informacji, oraz by nie trzeba było czekać na nie zbyt długo. Oto kilka wskazówek, jak dobrze przygotować pytanie:
  • pisz precyzyjnie i jasno. Trudno jest przygotować przydatną odpowiedź na niekonkretne pytanie.
  • zachowaj kulturę i takt. Nie zadawaj pytań, które mogą być uznane za obraźliwe.

Jak tworzyć odpowiedzi?
Twoja odpowiedź powinna być pomocna i godna zaufania.
  • skupiaj się na tym, na czym się znasz. Odpowiadaj na pytania związane z Twoją specjalnością.
  • szukaj dodatkowych źródeł, by powiększyć wartość odpowiedzi, ale nie prezentuj cudzych ustaleń jako własnych. Cytuj źródła.
  • nie atakuj społeczności poprzez publikacje mogące naruszyć czyjeś uczucia bądź łamiące prawo.

Jak wybieramy najlepsze odpowiedzi?
Zadane pytanie pozostaje «otwarte» przez pięć dni, zanim otrzyma odpowiedź. Przez ten czas zadający pytanie może spośród udzielonych wskazać «Najlepszą Odpowiedź», bądź «Brak Najlepszej Odpowiedzi» w przypadku, gdy nie znajdzie poszukiwanej informacji.

Wówczas, jako «Najlepsza» automatycznie wyróżniana jest odpowiedź, która otrzyma najwięcej pozytywnych głosów.

Jeżeli żadna odpowiedź nie otrzyma pozytywnej oceny, albo odpowiedzi w ogóle się nie pojawią, pytaniu automatycznie przypisywana jest opcja «Brak Najlepszej Odpowiedzi».

Czym są pytania bezpośrednie?
Możesz zadać pytanie nie tylko nam, ale i innemu członkowi forum. Wystarczy, że klikniesz na odpowiednią ikonkę na profilu danego autora. Odpowiedź otrzymasz na swoje konto; zarówno ona, jak i pytanie nie będą widoczne dla osób postronnych. Tak działają pytania bezpośrednie.
Utrapienia z marketingiem?
Zadaj pytanie
Tu możesz liczyć na darmową
odpowiedź od ekspertów
Smaczki
Zapamiętujemy i reagujemy pozytywnie na małe, zaskakujące i wesołe uciechy.
Jak można stworzyć efekt zaskoczenia i drobnej przyjemności? Może to być zabawny krótki tekst, link do zabawnego filmiku lub komplement.

Może to być „psikus”, jak kupon, wirtualny upominek lub śmieszny obrazek schowany gdzieś na stronie. Nawet satysfakcja ze odkrycia połączenia lub rozwiązania zagadki umysłowej może pomóc stworzyć korzystne i niezapomniane wrażenie.
Kliknij lubię to na
Pytanie.
Pomóż nam znaleźć właściwą odpowiedź na poniższe pytanie.
Twoja odpowiedź:

Imię (nick):
Adres eMail:
Źródła:
Chcesz załączyć obrazek do odpowiedzi? - Kliknij tutaj.
Twoje pytanie.

edytuj
Opisz kontekst pytania:
Imię (nick):
Adres eMail:
Otrzymaj ofertę