Ile kosztuje zaprojektowanie katalogu?

Od: Krystyna z Warszawy
Chcemy w przyszłym roku umieścić wszystkie nasze produkty w pięknym katalogu reklamowym. Ponieważ będziemy pierwszy raz wydawać coś takiego, chciałbam dowiedzieć się czegoś na temat projektowania katalogów.
Odpowiedz na pytanie
Powiadom o nowej odpowiedziavatar

Odpowiedź eksperta

Od: Artur Baza
+1
osoba uznała odpowiedź
za pomocną

Na wycenę projektu katalogu mają wpływ przede wszystkim kwestie merytoryczne: format, liczba stron, ilość oczekiwanych propozycji, kwestia dostarczenia zdjęć i tekstów (może to zrobić zamawiający bądź projektant). Wycenę może też zmienić np. wyjątkowa ilość tabel bądź infografiki, lub ilość poprawek.

Warto pamiętać, że poziom kreatywności dobrego studia graficznego zawsze będzie stały – nie ma ono lepszych i gorszych klientów, a każdy projekt jest robiony na 100%. 

Przeważnie, najpoważniejszą częścią pracy kreatywnej jest opracowanie koncepcji okładki i wnętrza. Samo wypełnienie katalogu treścią może jednak trwać nawet dłużej niż ten pierwszy etap.

Stosownie do okoliczności, projekt może być rozliczany np. za stronę, za godzinę pracy (przy stałej obsłudze i częstych zmianach), bądź jednorazowymi opłatami. Poproszę o więcej szczegółów na maila - Przedstawię naszą pełną ofertę.

Podobne tematy
Podobne pytania
Kategorie
Na górę
Która społeczność wydaje Ci się lepsza?
Zagłosuj, klikając jedną z poniższych opcji.

Pytania&Odpowiedzi
Przydatne reguły

Jak zgłaszać pytanie?
Każdego tygodnia wybierzemy kilka pytań, do których przygotujemy odpowiedzi. Zgłaszając pytanie, pamiętaj o umieszczeniu aktualnego adresu mail oraz numeru telefonu. Jeśli nie życzyłbyś sobie ich ujawniania, prosimy o odpowiednią adnotację (i podanie pseudonimu).

Staramy się, by nasze odpowiedzi mogły występować jako wyczerpujące i wiarygodne źródło informacji, oraz by nie trzeba było czekać na nie zbyt długo. Oto kilka wskazówek, jak dobrze przygotować pytanie:
  • pisz precyzyjnie i jasno. Trudno jest przygotować przydatną odpowiedź na niekonkretne pytanie.
  • zachowaj kulturę i takt. Nie zadawaj pytań, które mogą być uznane za obraźliwe.

Jak tworzyć odpowiedzi?
Twoja odpowiedź powinna być pomocna i godna zaufania.
  • skupiaj się na tym, na czym się znasz. Odpowiadaj na pytania związane z Twoją specjalnością.
  • szukaj dodatkowych źródeł, by powiększyć wartość odpowiedzi, ale nie prezentuj cudzych ustaleń jako własnych. Cytuj źródła.
  • nie atakuj społeczności poprzez publikacje mogące naruszyć czyjeś uczucia bądź łamiące prawo.

Jak wybieramy najlepsze odpowiedzi?
Zadane pytanie pozostaje «otwarte» przez pięć dni, zanim otrzyma odpowiedź. Przez ten czas zadający pytanie może spośród udzielonych wskazać «Najlepszą Odpowiedź», bądź «Brak Najlepszej Odpowiedzi» w przypadku, gdy nie znajdzie poszukiwanej informacji.

Wówczas, jako «Najlepsza» automatycznie wyróżniana jest odpowiedź, która otrzyma najwięcej pozytywnych głosów.

Jeżeli żadna odpowiedź nie otrzyma pozytywnej oceny, albo odpowiedzi w ogóle się nie pojawią, pytaniu automatycznie przypisywana jest opcja «Brak Najlepszej Odpowiedzi».

Czym są pytania bezpośrednie?
Możesz zadać pytanie nie tylko nam, ale i innemu członkowi forum. Wystarczy, że klikniesz na odpowiednią ikonkę na profilu danego autora. Odpowiedź otrzymasz na swoje konto; zarówno ona, jak i pytanie nie będą widoczne dla osób postronnych. Tak działają pytania bezpośrednie.
Utrapienia z marketingiem?
Zadaj pytanie
Tu możesz liczyć na darmową
odpowiedź od ekspertów
Efekt
pierwszeństwa
Dużo łatwiej przypominamy sobie pierwsze i ostatnie elementy listy.
Jaką kolejność mają pozycje na liście?

Jeśli kluczowe jest zapamiętanie przez użytkowników konkretnych pozycji, niech najważniejsze będą na początku i na końcu listy. To rozwiązanie można zastosować w przypadku listy pozycji do zaznaczenia, cech produktu, historii firmy – jakichkolwiek podstron z długą listą elementów.
Kliknij lubię to na
Pytanie.
Pomóż nam znaleźć właściwą odpowiedź na poniższe pytanie.
Twoja odpowiedź:

Imię (nick):
Adres eMail:
Źródła:
Chcesz załączyć obrazek do odpowiedzi? - Kliknij tutaj.
Twoje pytanie.

edytuj
Opisz kontekst pytania:
Imię (nick):
Adres eMail:
Otrzymaj ofertę